Před několika dny se v Itálii, Německu a Francii konalo setkání na téma „Globální příležitosti pro prohloubení čínských reforem v nové éře“, které pořádala skupina China Media Group. Hosté z Itálie, Německa a Francie si vyměnili názory na témata, jako je dalekosáhlý význam třetího pléna Ústředního výboru KS Č9ny ve dvacátém funkčním období pro svět, výměny a vzájemné učení mezi čínskou a evropskou civilizací a nové příležitosti, které prohlubování čínských reforem přináší pro rozvoj spolupráce mezi Čínou a EU.
Oliviero Diliberto, bývalý italský ministr spravedlnosti, uvedl, že svět dnes čelí mnoha výzvám, které vyžadují spolupráci všech zemí. Třetí plénum 20. ústředního výboru KS Číny zdůraznilo, že „modernizace v čínském stylu je modernizací, která jde cestou mírového rozvoje“, což má důležitý praktický význam a dalekosáhlé důsledky.
Předseda Federace německo-čínských přátelských svazů Peter Kreutzberger uvedl, že Čína aktivně prosazuje koncept inkluzivní ekonomické globalizace a zdůrazňuje svůj závazek posílit svou schopnost otevřít se rozšiřující se mezinárodní spolupráci, což dokazuje odhodlání Číny neochvějně prohlubovat reformy a rozšiřovat otevírání se.
Italský velvyslanec v Číně Massimo Ambrosetti uvedl, že podpora výměn a dialogu mezi civilizacemi má velký praktický význam. Itálie a Čína, jakožto významní představitelé civilizací Východu a Západu, sdílejí odlišné civilizační charakteristiky, které jsou rovněž důležitým základem pro výměnu a vzájemné učení mezi Itálií a Čínou. (I.L.)