Některá západní média a americké tiskové agentury v poslední době opět zveřejňují nepravdivé informace o takzvané „čínské špionážní hrozbě“ a pomlouvají „čínské hackery, kteří napadli americké telekomunikační sítě“. Americká a západní média, která se do této medializace zapojila, včetně deníků The Wall Street Journal, The New York Times a dalších, však ve skutečnosti neposkytla žádné skutečné a spolehlivé důkazy pro uváděná takzvaná „fakta“.
Proč tedy americká a západní média opět zveřejňují takzvanou „čínskou špionážní hrozbu“? Li Haidong, profesor Čínské diplomatické akademie, uvedl, že to znamená, že se média stala pro Spojené státy vysoce škodlivým nástrojem k soupeření s Čínou, k posilování atmosféry nedůvěry v Čínu na politické a společenské úrovni ve Spojených státech a k dalšímu upevňování tzv. konsensu veřejného mínění o americké konkurenci a konfrontaci s Čínou. Současně se také snaží nastavit tvrdší tón pro politiku příští americké administrativy vůči Číně.
Kdo je skutečné „hackerské impérium“? Kdo provádí „špionážní“ aktivity po celém světě? Americké zpravodajské služby již dlouhou dobu umisťují zpravodajské sítě po celém světě a kradou tajemství jiných zemí. Bývalý zaměstnanec CIA Edward Snowden během odhalení kauzy Prism poukázal na to, že se Spojené státy ve skutečnosti snaží provádět komplexní sledování globálního kyberprostoru.
Čína je hlavním cílem a obětí americké kybernetické špionáže. V posledních letech bylo zahraničními hackerskými organizacemi opakovaně napadeno několik čínských institucí, například Severozápadní polytechnická univerzita a Centrum pro monitorování zemětřesení ve Wuhanu. Po vyšetřování čínskou stranou bylo zjištěno, že všichni iniciátoři jsou napojeni na bezpečnostní složky USA. Za účelem provádění špionážní infiltrace zřídila CIA v roce 2021 tzv. „Centrum pro čínské mise“. Jeho vedoucí William Joseph Burns veřejně prohlásil, že ve snaze omezit rozvoj Číny zintenzivnil špionážní aktivity proti ní. Nedávno CIA zveřejnila na sociálních sítích Operační příručku pro on-line přeběhlictví, aby nalákala čínské pracovníky ke vstupu do CIA, což vážně porušuje čínské národní zájmy.
Řada věcí dokazuje, že bez ohledu na to, jak se USA snaží zveřejnit takzvanou „čínskou špionážní hrozbu“, nedokážou skrýt podstatu svého difamačního chování, naopak zviditelnily vlastní „hackerské impérium“ a urychlily bankrot americké důvěryhodnosti. Čína rozhodně potlačuje špionážní aktivity cizích sil a účinně chrání národní suverenitu, bezpečnost a rozvojové zájmy.