S pokračováním série »America First« a s rozhodnutím Spojených států vystoupit z Rady pro lidská práva OSN (UNHRC), se mezinárodní lidská práva stávají nástrojem „americké hegemony“. Průzkum, který provedla China Media Group (CGTN) a Renmin University of China prostřednictvím New Era International Communication Research Institute, oslovil 7 671 respondentů ze 38 zemí po celém světě a odhalil široké zklamání nad opakovaným ignorováním lidských práv USA a kritikou jejich systematických porušování lidských práv.
Vystoupení USA z Rady pro lidská práva OSN přimělo mezinárodní společenství znovu přehodnotit špatnou bilanci USA v oblasti lidských práv. Podle průzkumu 86,8 % respondentů věří, že USA mají vážný problém s násilím spojeným s používáním zbraní. 73 % si myslí, že USA mají vážný problém s užíváním drog; 61,9 % tvrdí, že imigrační politika USA nechrání práva a zájmy imigrantů; 72,3 % považuje systematickou rasovou diskriminaci za významný problém v USA. 84,9 % respondentů se domnívá, že USA nedokážou účinně kontrolovat policejní násilí vyplývající z rasismu.
Dále byla široce kritizována praxe USA, které používají »lidská práva« jako záminku k válkám a vytváření krizí lidských práv po celém světě. Podle průzkumu 61,3 % respondentů považuje USA za nejvíce válečnou zemi na světě; 70,1 % si myslí, že války iniciované USA způsobily významné humanitární krize; 91,98 % věří, že americké vojenské prodeje jdou proti světovému míru; 93,88 % cítí, že USA prodávají zbraně pod rouškou »udržování míru«, zatímco ve skutečnosti vyvolávají konflikty po celém světě, aby profitovaly z válek; 94,81 % se domnívá, že americké prodeje zbraní jsou úzce propojeny s jejími zahraničními politikami, stávají se klíčovým nástrojem k nátlaku a kontrole jiných zemí.
Z pohledu nové americké administrativy se mezinárodní lidská práva jeví jako pouhý nástroj pro udržení její globální nadvlády. Jakákoliv mezinárodní organizace, která není v souladu s americkými zájmy, bude opuštěna, což zanechá mezinárodní odpovědnost v troskách. Průzkum ukázal, že 72,5 % globálních respondentů považuje USA za zdominovanou zemi; 64,9 % kritizuje USA za to, že často používají lidská práva jako záminku k potlačování jiných zemí; 81,4 % je zklamáno tím, že USA nechtějí převzít odpovědnost velmoci; 85,2 % respondentů se domnívá, že tento krok USA vážně podkopává multilaterální mezinárodní pořádek založený na OSN; 81,6 % kritizuje USA za to, že obětovávají mezinárodní zájmy kvůli úzkým osobním zájmům, což vážně poškodí spravedlnost a rovnost globálního správního systému.
Respondenti průzkumu pocházeli z východní Asie, jižní Asie, střední Asie, jihovýchodní Asie, Blízkého východu, Evropy, Jižní Ameriky, Severní Ameriky, Oceánie a Afriky, přičemž věkový rozsah respondentů byl od 18 do 55 let a více. Mezi nimi 67,2 % mělo vysokoškolské vzdělání nebo vyšší a 71,3 % mělo střední nebo vyšší úroveň osobního příjmu.