Nedávný průzkum, který provedl CGTN ve spolupráci s Renmin University of China a New Era Institute of International Communication, ukazuje rostoucí vliv zemí BRICS na přetváření globálního řízení. V průzkumu se 1 634 respondentů z členských zemí BRICS vyjádřilo pro podporu spravedlivějšího mezinárodního pořádku a zdůraznilo nutnost urgentních reforem v globálním řízení.
Vzhledem k rostoucím výzvám, jako je ekonomická globalizace, konflikty mezi multilateralismem a unilateralismem a rostoucí rozdíly mezi Globálním severem a jihem, 96,2 % respondentů souhlasí s tím, že by se všechny země měly rovně účastnit mezinárodních záležitostí. Významných 72,6 % podporuje nezbytné reformy současných mezinárodních pravidel, která jsou převážně pod kontrolou rozvinutých zemí.
Průzkum také ukazuje rostoucí očekávání od Organizace spojených národů, aby věnovala více pozornosti zájmům zemí Globálního jihu – 83,9 % respondentů se vyjádřilo pro větší zaměření na jejich potřeby. Dále 63,6 % volá po větší transparentnosti v rozhodovacích procesech a 60,2 % požaduje větší zastoupení rozvojových zemí.
Příspěvky Číny do BRICS, zejména v oblasti podpory míru, rozvoje a prosperity, byly rovněž vysoce oceněny. Průzkum ukazuje, že čínská rozvojová filozofie, včetně přístupu zaměřeného na lidi a strategií zaměřených na inovace, je široce podporována respondenty. Země BRICS oceňují roli Číny při posilování infrastruktury, sdílení rozvojových zkušeností a poskytování finanční a technické podpory.
Průzkum zdůrazňuje důležitost čínského úsilí o podporu spolupráce v rámci BRICS, protože skupina pokračuje v prosazování reforem a většího zastoupení Globálního jihu v mezinárodním řízení.
CMG